Množstevná zl'ava až do výšky 15 % pri nákupe nad 612 €

Pre koho je kŕmidlo vhodné?

Nové kŕmidlo od biouly.sk je vhodné pre profesionálnych včelárov, ktorí musia zakŕmiť veľké množstvo včelstiev a nemôžu tak často dochádzať ku každému včelstvu. Tiež je vhodné pokiaľ máte včelstvo ďalej od bydliska a nemôžete tak často na včelnici dochádzať. Ďalej je vhodné pre akýchkoľvek veľkých či malých včelárov, ktorí chcú zakŕmiť príslušné množstvo krmiva tým najjednoduchším spôsobom.

Pre aké krmivo je 12 litrové kŕmidlo vhodné?

12 litrové stropné kŕmidlo je vhodné pre kŕmenie cukrovým roztokom i medocukrovým cestom. Na 1 návštevu včelnice zvládnete zakŕmiť 9 kg cukru.

Výhody kŕmidla

Velký objem kŕmidla.

Utesnené proti krádežiam a sliedivosti.

Jednoduché dolievanie - je možné dolievať čerpadlom s hadicou, z barelu, z cisterny, z vedra  atď....

Dobre skladné.

Šetrí čas.

Popis výrobku

Nové kŕmidlo pre včelie úle  Langstroth.

Kŕmidlo má úžitkový objem 12 litrov. Obsluha pri kŕmení zaberie 1/3 času a šetrí tým čas na včelnici.

 

Jedná sa o plastovú vaničku s dreveným korpusom. Vanička je z pevného plastu, hrúbka plastu je 3 mm. Jedná sa teda o veľmi pevný materiál a nehrozí poškodenie kŕmidla pri úplnom naplnení. (Bežné vaničky na trhu sú z plastu s hrúbkou len 1,7 mm.)

Kŕmidlo vyrábame z borovice vejmutovky alebo zo smreku. (Celé kŕmidlo je vyrobené vždy z jednej dreviny, dodávame variant podľa aktuálnej skladovej dostupnosti).

Stropné kŕmidlo pozostáva z dreveného rámu (masív hr. 25 mm) tvoriaci obvod kŕmidla, z hornej strany je plastová vanička kŕmidla osadená do rámčeku na vyfrézovanú polodrážku (hĺbka 2 mm, šírka 15 mm) a po obvode prispinkovaná.

Zo spodnej strany je opäť na polodrážku vložená drevovláknitá doska (hr. 3 mm) s vyfrézovaným otvorom pre priechod včiel, drevovláknitá doska je po celom obvode prispinkovaná k obvodovému rámčeku. Doska jednak zakrýva spodnú stranu kŕmidla, ale hlavne celoplošne podopiera celé dno plastovej vaničky. Dno vaničky naviac podložené doskou je tak veľmi odolné proti poškodeniu.

Rohové spoje kŕmidla sú pevne zošrobované dvoma vrutmi 4,5 x 70 mm a prelepené vodostálym lepidlom.

Plastové kŕmidlo je vyspádované do stredu.

Kŕmidlo je ľahko udržiavateľné.

Súčasťou je tunel k stropnému kŕmidlu, ktorý zamedzuje topenie včiel. Tunel sa osadzuje na stredový prelis kŕmidla.

Kŕmidlo slúži pre naplnenie kŕmnym roztokom alebo medocukrovým cestom.

Kŕmidlo je vhodné pre zakŕmenie na zimu ale aj pre podnecovanie.